Menu

Afișare mesaje

Această secțiune îți permite să vezi toate mesajele scrise de acest membru. Reține că poți vedea mesajele numai din zonele la care ai acces și tu.

Afișare mesaje Menu

Mesaje - diana

#1905
Metode activ-participative / Metode activ-participative
Decembrie 06, 2006, 12:33:22 PM
Multumim. Cred c-ar trebui sa completam si cu alte metode activ-participative. Prin folosirea lor lectia este interactiva, iar copiilor le place sa se implice in "joc", sa se simta utili!
#1906
Lecții electronice / Re: lectii electronice!
Noiembrie 15, 2006, 01:03:15 PM
Poti sa spui ce program folosesti pentru realizarea lectiilor electronice (power point, flash, html sau altceva)?Si noi avem la scoala dotarile necesare!
Sau cum faci? Ideea este ca si eu am multe materiale, dar sunt in power point. Pot sa le folosesc pe acestea (sa le adaptez?)
#1907
Lecții electronice / Re: lectii electronice!
Noiembrie 12, 2006, 08:23:59 PM
Ai putea sa ne spui (impartasesti) pasii unei astfel de lectii?
Ce clase preferi pentru aceste lectii, de la ciclul primar, gimnazial sau liceal?
Eu am cautat modele de astfel de lectii, dar n-am gasit.
#1908
Este foarte important să ne respectam unii pe alții și că profesori/ colegi și că oameni. Fapt pentru care credem că este necesar să vă reamintim importanta limbajului folosit în cadrul acestui forum. Speram că prin intermediul acestor discuții libere să facem schimb de idei, să colaborăm și să ne ... destindem.
Vă invitam să deschideți subiecte noi pe forum, sau - dacă aveți sugestii să ni le aduceți la cunoștință.
La forum pot participa toți profesorii de religie indiferent de confesiune ... didactica este aceeași pentru orice cult, este "universală". 
Daca aveți o părere proprie despre subiectele postate pe forum puteți să vi le exprimați aici sau să deschideți subiecte noi.
Important este că părerile exprimate să fie decente, obiective și ... la subiect.

Vă mulțumim și vă așteptam.
#1909
Lecții electronice / lectii electronice!
Septembrie 14, 2006, 05:51:54 PM
Ati folosit lectiile elecronice (AeL) in cadrul orelor de religie? Daca da, ce parere aveti despre acest sistem si in ce masura il recomandati si altora?